Kominík

Kominík Miroslav Sedláček nabízí své služby: kontrola a čištění tuhých i plynových spalinových cest, kotlů, tubokotlů, krbů, kamen nebo sporáků na tuhá paliva. Včetně závěréčného úklidu.SKM C224e22120515320 0001

Vytisknout E-mail

Youth camp 2023

Naše partnerská nizozemská obec Wijk aan Zee se chystá příští rok uspořádat v rámci projektu KEV mládežnický kemp. Plánován je v termínu od 22. - 31. 7. 2023 a je zváno z každé vesnice pět účastníků.

Hlavním tématem kempu bude "mládež je budoucností vesnice". Řešit se budou otázky motivace mladých lidí, co je drží na vesnicích, co je naopak "táhne" do větších měst, jak sociální média ovlivňují jejich rozhodování, co inspiruje mladé lidi zapojit se do vesnické komunity apod.

Společné aktivity budou zahrnovat workshopy, exkurze, teambuildingové hry a v neposlední řadě mezinárodní večer, na kterém budete mít možnost ochutnat pokrmy a pití z různých zemí.

Požadavkem na vedoucího skupiny je minimální věk 18 let, velká odpovědnost, motivace a zapojení do plánování a realizace Youthcampu, schopnost plánovat, komunikovat a řešit problémy v angličtině, ochota aktivně se zapojit do různých aktivit a workshopů během tábora, schopnost koordinace mezi účastníky a organizací.

Požadavkem na účastníka je věk 15 - 26 let, motivace a nadšení k účasti na různých kulturních akcích a workshopech a základní komunikační dovednosti v angličtině.

Ubytování a strava bude účastníkům hrazena pořadatelem. Obec Wijk aan Zee v současné době zažádala o grant na pokrytí cestovních nákladů, nicméně ještě jim nebyl přislíben, proto prosím počítejte s případnou variantou úhrady cestovních nákladů.

Chcete-li zažít týden plný zábavy a vzrušujících aktivit, neváhejte a přihlaste se co nejdříve na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na tel. čísle 468 008 161 / 775 721 241 nebo osobně v Infocentru. Termín přijímání přihlášek je do 10. prosince.

Vytisknout E-mail

Kalendář na rok 2023

Tak jako každý rok, tak i letos jsme pro vás připravili kalendář na rok 2023. Obsahuje tradičně vámi zaslané fotografie Bystrého a jeho okolí. Jedná se o kalendář stolní, čtrnáctidenní, cena 125 Kč.

Zakoupit ho můžete od soboty 26. listopadu v rámci rozsvícení vánočního stromu a pak kdykoliv v našem Infocentru do vyprodání zásob.

kalendar 2023

Vytisknout E-mail

Ustavující zastupitelstvo města Bystré

Na jednání zastupitelstva města Bystré dne 19. 10. 2022 bylo zvoleno vedení města v tomto složení:

Mgr. Jan Neudert – starosta

Ladislav Báča – místostarosta

Mgr. Martin Dvořák – člen rady města

Pavel Marek – člen rady města

Mgr. Marie Štouračová – členka rady města

Zastupitelstvo dále zřídilo kontrolní, finanční a investiční výbor a zvolilo jejich předsedy:

Ing. Jiří Luňáček – kontrolní výbor

Ing. Miloslav Sejkora – finanční výbor

Petr Kozáček – investiční výbor

nam Na Podkove s radnici 1U6B1279

Vytisknout E-mail

Bysterská výprava se zúčastnila projektu Cultural village v Kirchheimu

Šest zástupců z Bystrého vyrazilo ve čtvrtek 29. září do rakouské vesnice Kirchheim im Innkreis na setkání členů Kultury evropského venkova. Tématem letošního ročníku bylo: „Přemýšlej globálně, chovej se regionálně.“ Hostitelé pro nás připravili různé aktivity a dílny, kde jsme si vyzkoušeli třeba pečení chleba, výrobu marmelád, výrobu jablečného moštu nebo pálení kalvádosu.

Letos se sjezdu evropských vesnic kromě české výpravy zúčastnili Italové z Pergine Valdarno zástupci z německého Ströbecku a nizozemského Wijk aan Zee. Byli jsme ubytovaní v hostitelských rodinách a organizátoři pro nás nachystali zajímavý program. V pátek 30. září jsme si zkusili péct chleba, zkoumali jsme bylinky a dělali jablečný mošt. V sobotu 1. října jsme pálili kalvádost, dělali jablečný mošt a vyráběli marmelády.

Program zakončilo večerní posezení všech hostů a rodin v novém kulturním centru. Nechyběly tradiční kroje, vystoupení místní kapely, tanec nebo třeba vystoupení italských hudebníků. „Být s lidmi, kteří nabízí svůj čas, dům a znalosti, je velkým přínosem pro každého z nás. I když nemluvíme stejnou řečí, vnímáme jejich přátelství. Vím, že když se lidí chtějí domluvit, vždy se domluví,“ popsala dny strávené v Kirchheim Hana Havlátová. Užili jsme si společný čas s přáteli z různých koutů Evropy a těšíme se, až se potkáme znovu. Příští setkání Cultural Village of Europe bude v italské režii.

Cílem projektu je rozvoj venkova a jeho kultury. Bystré je součástí od roku 1998, kdy se přidalo mezi dalších deset evropských zemí. První Konferenci starostů, Youth Camp a Festival evropské kultury hostilo Bystré v roce 2001. Výpravy ostatních zástupců k nám zavítaly naposledy v roce 2012. V současnosti má projekt dvanáct členů. Jako poslední se přidal právě rakouský Kirchheim, který byl dějištěm letošního setkání.

20220930 132403

20220930 122258

20221001 192534

20220930 102648

Vytisknout E-mail

Agro Vysočina Bystré oznamuje

AGRO VYSOČINA BYSTRÉ a.s. oznamuje, že výdej objednaného obilí a brambor se uskuteční ve středu 26.10. a ve čtvrtek 27. 10. 2022 na sušce v Bystrém od 8 do 11 hodin a od 12 do 16 hodin. 

Vytisknout E-mail