Soustředění

Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

Turnaj MŽ Svitavy

Za nádherného počasí jsme vyrazili v neděli 2.4. směr Svitavy na turnaj mladších žákyň v sestavě Áňa M., Eliška, Kačka, Evča, Áňa K., Verča, Naty, Nelča, Áďa a Pája. Tam na nás čekala družstva domácích Svitav, Lanškrouna a České Třebové. Každý zápas se hrál na tři sety. Hned na první na nás vyšlo družstvo České Třebové, náš největší soupeř a tak nastupovaly některé holky na hřiště se slovy: „Já se bojím“. Nejvíc problémů nám dělal opět příjem a tak za stavu 9:0 pro Třebovou jsme ani nedoufali, že bychom mohli uhrát víc jak deset bodů. Ale i soupeř si uměl vybrat slabší chvilku při příjmu hlavně při podání Naty a Elišky a tak jsme se bodově začali dotahovat. Vítězný set ani zápas z toho nakonec nebyl, ale i tak jsme nedali soupeři hru zadarmo. Zápas proti domácím se vyvíjel hned od začátku pro nás a tak mohla do druhého setu nastoupit lavička. Ze začátku se zdálo, že to půjde hladce, ale v půlce zápasu Svitavy otočily skóre a muselo přijít střídání. Zápas jsme nakonec vyhráli a do posledního s Lanškrounem jsme šli se slovy: „Dnes je konečně porazíme“. A podařilo se. První set jsme docela jednoznačně vyhráli, dokonce jsme si volali i na balón a každá hráčka si hrála v poli to co má. Druhý set už byl vyrovnanější, opět nás podrželo podání a hodně Áňa Mlynářová s Eliškou na bloku, ale konečně i ostatní holky předvedly, že se dá hrát s každým soupeřem, jen se nesmíme bát. Nakonec z toho byla výhra 2:0, protože to trenérka Lanškrouna po druhém setu odpískala s tím, že se na to nedá dívat. Pro nás to byl nejhezčí a nejbojovnější zápas. Evča krásně bojovala v poli, Pája trošku zmateně přebíhala na smeč, ale sílu má pořádnou, Áňa K. s Nelou nám hodně pomohly při nahrávce, Áďa se neztratila při náhře ani na smeči a šlo jí to, Verča smečařka sílu má, jen kdyby nezapomínala odstupovat, Kačka výborně hrála v poli a vykrývala bloky, Áňa M. výborná v poli a na bloku, Eliška nádherně podávala, blok a útok ze středu byl dnes její silnou stránkou. A Naty dnes hodně překvapila, má jedno z nejlepších podání a ani náhra dnes pro ni nebyla cizí, jen trošku zapomíná, že má dvě ruce. Velká pochvala všem holkám. Celkově jsme skončili na krásném druhém místě, medaile jsme sice nedostali, ale i tak je to pro nás velká motivace do dalších turnajů.