TJ Spartak Polička
Soustředění

Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

sokolovna_800x705_03   Volejbal vymyslel již v roce 1895 William G. Morgan z USA. Měl to být bezkontaktní týmový míčový sport. Podle způsobu odehrání míčů se mu začalo říkat volejbal. Od roku 1964 je volejbal součástí olympijských her.

V dnešním volejbale sestává hrající šestice hráčů nejčastěji z jednoho nahrávače, jednoho univerzála a dvou blokařů, od kategorie kadetské též z libera. Hráči se tedy specializují na smečování, resp. bloky, na podání a na obrannou hru.

V kronikách TJ se nacházejí nejstarší fotografie volejbalistů z roku 1932. V záznamech se postupně objevují různé názvy oddílu jako Sokol, VTJ, SK, SK Kometa a Spartak. Právě SK je předchůdcem dnešního volejbalového oddílu TJ Spartak Polička. Největší rozkvět zaznamenal oddíl v roce 1943, kdy měl 292 členů.

V novodobé historii je mezníkem rok 1992, kdy se ženy probojovaly do krajského přeboru II. třídy. Ten opustily až v roce 2009. Po tomto roce již ženy nastupovaly pouze v okresním přeboru s výjimkou roku 2014. Muži po sérii vítězství v okresním přeboru konečně okusili krajský přebor II. třídy a v roce 2010 postoupili do krajského přeboru I. třídy, zde však setrvali pouhý rok.

Prioritou činnosti našeho oddílu je práce s mládeží. Ta začala v roce 1998. Za tuto dobu jsme získali řadu medailových umístění na turnajích, 18 titulů přebornic Pardubického kraje a stihli 17 soustředění, boje v Přeboru republiky a semifinále Českého poháru. Oddíl také poměřil své síly se zahraničními družstvy. Před výkonem poličských družstev se mnohdy museli sklonit Rakušané, Němci, Poláci, Slováci, Francouzi, Chorvaté, Holanďané i Belgičané. Oddíl se může pochlubit i skvělým rozhodčím, který pískal mezistátní zápas Česká republika – Bahrain.

Starší ročníky vzpomínají na 2. ligu mužů a mladší mohou v současnosti vidět poličské juniorky v 1. lize. Nyní máme obsazené všechny věkové kategorie děvčat a nově vzniklá skupina chlapců bojuje ve svých prvních mistrovských utkáních.

Oddíl disponuje kvalitním zázemím. V letních měsících využíváme jeden plážový a dva antukové kurty u Sokolovny. V zimě trénujeme především v hale Masarykovy základní školy a v Sokolovně.

Volejbal je most, který tě spojí s přáteli na celý život!

Související obrázky: