Soustředění

Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

Kadetky-Pardubice

Po delší pauze jsme opět hrály mistrák, tentokrát jsme zajížděly do Pardubic. Před zápasem jsem měl obavy abychom nedostaly nařezáno, protože Pardubice jsou suveréně první a my vyrážely v sedmi. Navíc Vendy a Míša přespaly ve škole a Kačka byla po plese, Tereza V, a Pavlína dlouho netrénovaly. Zápas začala obě družstva opatrně a tahaly se o každý míč. V půlce setu navršujeme nevynucené chyby a soupeř odskakuje o šest míčů. Tento náskok udržuje a první set vyhrává. Druhý set zlepšujeme pohyb i příjem, Karlos párkrát uleje a je to vyrovnané až dokonce. Bohužel štěstí se přikloní k soupeři. Namlsáni zlepšenou hrou v druhém setu si myslíme,že ve třetí setu to půjde samo. Začátek setu bez příjmu, tím pádem se jenom bráníme a vytáhlé soupeřky pokládají jeden míč za druhým. V půlce setu využíváme nepozornosti soupeřek ke korigování výsledku, ale už to nestačí. Soupeř vyhrává zaslouženě 3:0 (-17,-21,-13).

Druhý zápas začíná po půlhodině odpočinku. Na postu účka vyměnila Vendulu Terka. Tato výměna prospěla celému týmu a byl to úplně jiný výkon družstva než v prvním zápasu. Celý první set taháme za delší konec provazu, příjem, náhra, smeč, vše jak má být. Pohyb děvčat jaký jsem dlouho neviděl. Jenomže přichází koncovka a my se bojíme tvrdě zaútočit, protože proti nám stojí vysoké bloky a my si nevíme najednou rady. Na řadě jsou dlouhé výměny a my máme méně štěstí a prohráváme. Druhý set je jak přes kopírák prvního, akorát nám ke konci soupeř utekl o tři míče. Ve třetím setu se na nás projevuje únava a začínáme za soupeřem pokulhávat. Příjem je asi nelepší, jaký jsme kdy produkovaly, ale najednou nepoložíme míč. Soupeř ve třetím setu lepší a vyhrává. Myslím, že bychom si za předvedený výkon ve druhém zápase nějaký ten bodík zasloužily . Celkově prohra 3:0 (-25,-22,-18). Nakonec musím říct, že ze soupeřem roste i náš výkon a jsem mile překvapen co děvčata předváděla. Chválím celém družstvo.