Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

KP starší žákyně B

Starší žákyně B – Krajský přebor Pardubického kraje

V neděli 13.10 jsme zavítali do Vysokého Mýta na další kolo krajského přeboru starších žákyň, kde jsme spolu s týmy z Litomyšle, Svitav C, Pardubic a Vysokého Mýta přijeli soupeřům co nejvíce zatopit. V prvním zápase proti Litomyšli jsme první set ztratili až v jeho závěru, když jsme prohráli 25:23. V druhém jsme se kousli a soupeře svým chytrým útokem a jistým servisem přehráli. V tie-breaku nás nepodržel příjem, a tak jsme v prvním utkání získali pouze bod. Druhým soupeřem byly Svitavy C, které jsme v minulých kolech bez problémů poráželi, což jsme potvrdili i v prvním setu, který byl sice divoký, ale přesto jsme zvítězili 25:22. Pak se hráčky Svitav rozehrály k prakticky nejlepšímu výkonu v této soutěži a naše holky usnuly na vavřínech. Přestal fungovat příjem, vyhazovali jsme spoustu servisů a darovali soupeři body z našich nepřesností. Druhý zápas jsme tedy opět prohráli v tie-braku a na holkách byla vidět velká frustrace. V třetím zápase nás čekal soupeř z Pardubic, který má z výše zmiňovaných družstev nejvyšší hráčky. První set jsme zahráli velice dobře, když se zlepšil servis a útok. Avšak na drama bylo zaděláno i v tomto utkání. V celku vyrovnaný druhý set jsme prohráli nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem, když jsme se na letící míč do našeho pole jen poohlédli a bez pohybu a zavolání jsme ho nechali spadnout. Do tie-breaku číslo 3 jsme po dvou předchozích vstoupili čtyřbodovou šňůrou z podání a na palubovce převládal klid. Soupeř z Pardubic ještě začal kousat, ale tentokrát se štěstí přiklonilo na naší stranu a zápas s Pardubicemi jsme vybojovali v náš prospěch. Po třech odehraných zápasech jsme se přesouvali do druhé haly, kde nás čekalo domácí družstvo z Vysokého Mýta a hlavně vyšší strop. V prvním setu jsme za soupeřem dlouho zaostávali, když jsme prohrávali už 21:14, holky se ale oklepaly a v závěru setu jsme dokonce vedli již 25:24, další bod jsme ale ztratili a ten následující vzhledem k verdiktu domácího rozhodčího, kdy šel míč jasně do autu a rozhodčí zahlásil míč jako dobrý, nás položil do kolen. První set jsme tedy prohráli a ten druhý, kdy jsme byli oprávněně naštvaní jsme se zbytečně vyházeli a nedokázali jsme zaútočit do míst, kde soupeř nestojí. Z Mýta jsme si odvezli pouze 4 body. Z mého pohledu to byl od holek velmi dobrý výkon, jen v nejdůležitějších momentech chybělo více štěstí. Na trénincích budeme také muset více pilovat příjem, podání a hlavně pohyb a nebát se zasmečovat. Harašta P.