Soustředění

Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

ČP starších žákyň

Předposlední kolo Českého poháru starších žákyň a opět Bílovec, naše tradiční a oblíbené místo. Ráno odjíždí Lucka, Sára, Sába, Bára, Kiki, Marky, Marťa a Kačka, Míša za námi dorazí později, protože jela pomoct kadetkám. Po minulém kole propad do předposlední 8. sedmičky a velké ambice se zde udržet nebo se vrátit zpátky nahoru. Ale ani tentokrát však pro nás nebyl začátek turnaje úspěšný, první dva zápasy s Mostem a Brandýsem nad Labem jsme prohráli 0:2 jednoznačně špatným příjmem. Třetí zápas se Svitavama (hrajeme ho v malé tělocvičně s nízkým stropem a kovovou konstrukcí, která vyčnívá do hřiště) začínáme opět špatným příjmem, stačí na nás pouze jedna až dvě hráčky, které výborně servírují a už se vezeme. Přijíždí Míša a hra ožívá. Po výměně stran se však situace naprosto obrátila, příjem nemají tentokrát Svitavy a tak obracíme celý zápas v náš prospěch a vyhráváme 2:1, protože Svitavy trénují ve velké hale a nejsou na tak malé prostory prý zvyklé. čtvrtý zápas sobotního dne hrajeme s Děčínem, zde si děláme zálusk na výhru 2:0, protože Děčín zatím vše prohrál. Hrajeme pozorně a opět si pomáháme servisem. A povedlo se, 5 bodů do tabulky se moc hodí. V neděli začínáme zápasem s domácím Bílovcem, na hřiště proti nám nastupují žirafky, ale my se jich nezalekli, hodně jsme je potrápili a dokonce vedli ve druhém setu o 4 body, ale v koncovce setu moc chybujeme velkou nepozorností, ale i když jsme zápas prohráli 0:2 byl to náš nejlepší výkon z celého víkendu. Zde patří velká pochvala všem holkám. Poslední zápas a pořád je ještě o co hrát, o udržení se ve skupině, proti nám Olomouc, buď ony nebo my padáme do poslední skupiny. První set jednoznačně vyhráváme, ale od druhého setu už není nikdo kdo by chtěl vyhrát, totální propad všech hráček, kazíme co se dá a soupeřky mají od nás vítězství 2:1 zadarmo. Zaslouženě padáme do poslední skupiny. Velké zklamání nejen pro hráčky, ale i pro trenéra, nehrajeme špatný volejbal, ale velkou nepozorností a nekomunikací na hřišti moc chybujeme, zapomínáme, že je to kolektivní hra a musí chtít hrát všechny holky a nespoléhat jedna na druhou, slova “ ale my se snažíme“ jsou sice pravda, snaha holkám nechybí, ale v republikové soutěži je to pořád ještě málo. Nejlepší hráčkou celého víkendu byla Markéta Flídrová.