Soustředění

Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

ČP kadetek a juniorek…s Poličkou se musí počítat

Poslední říjnový víkend byl pro poličské kadetky a juniorky ve znamení kvalifikace Českého poháru. Nejelo se daleko, kvalifikaci pořádala hradecká Slavie. Ani tentokrát nebylo porušeno pravidlo, jede-li Polička do Hradce Králové, vždycky hraje s domácí Slavií. Po hodinové cestě nebyl první set v našem podání nic moc, ale druhý si vše vynahradil, jeden z nejhezčích setů jsme sice 25:27 prohrály, ale favorita jsme hodně potrápily. Poté nás čekal Uničov a České Budějovice, kde jsme jednoznačně vyhrály 2:0. Favorita číslo1 opět dostala Polička do rozstřelu – Šternberk, prohra 0:2 nás katapultovala do bojů s Českou Třebovou a Vysočinou. Už teď bylo jasné, že jsme kvalifikací prošly a budeme moci Český pohár hrát. Prestižní zápas proti České Třebové byl naší exibicí. Stále mi zní v uších slova trenéra Rosti Hanzelky, který před třemi roky,  když jsme Třebovou porazily – po boji,  říkal, „Porazit nás můžete, ale porážet nás nebudete. “ A dnes je to úplně obráceně…snad se Třebová nedočká výhry nad námi ani v 1. lize kadetek. Poslední zápas s Vysočinou byl nejvyrovnanějším duelem víkendu. Po prvním prohraném setu 23:25 dáváme přednost mladým a s 21 body prohráváme druhý set. Definitivní příslušnost k třetí osmičce. A bude se hrát v listopadu malé mistrovství sousedních krajů : Svitavy, Česká Třebová, Dolní Újezd, Turnov, Slavia Praha, Orion Praha, Jihlava. Holky zahrály velmi dobře, juniorky byly nažhavené, přestože hostují v různých týmech, tohle byla prestiž. A mladé pušky se vůbec neztratily.        har