Soustředění

Soustředění v Česticích v roce 2024 proběhne od 9.8. do 16.8.2024

Archivy

Lupenická neděle

V neděli 23.8.2020 jsme odjeli do Lupenice na 55. ročník turnaje Ladislava Hlavatého. Žákovská kategorie byla zastoupena třinácti týmy včetně dvou chlapeckých, kde se hráli tři skupiny po třech týmech a jedna po čtyřech. Ve skupině nám byla přidělena Česká Třebová, se kterou jsme po skvělém druhém setu uhráli remízu 1:1 a vyhráli jsme na body. V dalším zápase nás čekali kluci z Trutnova. Po nervózním prvním setu, který jsme vyhráli až v koncovce jsme v druhém setu nedali soupeři šanci a do bojů o umístění jsme vykročili z prvního místa ve skupině. Do semifinálové skupiny k nám s Českou Třebovou ( započítával se vzájemný zápas) byl přidělen favorizovaný tým domácích Réma Rychnov a Svitavy C. V zápase se Svitavským céčkem jsme znovu doplatili na první set, který jsme ztratili v koncovce poměrem 22:25. Po vystřídání naší plácačky Zuzky, která pokládala jeden míč za druhým, jsme ovládli druhou sadu poměrem 25:8 a věděli jsme, že pokud chceme přemýšlet o medailových pozicích, tak budeme muset porazit Rému 2:0. Po dlouhé pauze nás čekal poslední důležitý zápas s domácím celkem, kde jsme do půlky prvního setu drželi krok. Skvěle hrající soupeř trestal naše chyby na servisu a námi hrané míče zadarmo nám pokládal do pole. Po ztraceném prvním setu jsme věděli, že bednu neobsadíme a tak jsme promíchali sestavu. Druhý set jsme také prohráli výrazným rozdílem a obsadili jsme tak krásné 5. místo z třinácti týmů. Nutno podotknout, že bude třeba více naslouchat pokynům trenéra a pilovat příjem a útok. Velkým překvapením byla naše Luciferka, která z cca 20 podání zkazila pouze jedno a potrápila tak všechny soupeře. Příští týden odjíždíme na tradiční Zmrtliňák v silnější sestavě, kde budeme usilovat o přední umístění. Chválím všechny za týmový výkon a věřím, že do dalších zápasů budeme ještě o trochu silnější. PH